Licensed to Eastern Connecticut State University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/26/2019 03:03 PM
           ECSU vs. Roger Williams U. vs.Babson College - 1/26/2019            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Babson College-NE  'A'                            4:11.18    4:18.63  
     1) Nie, Celine 19                  2) Demoine, Lizzy 19              
     3) Voce, Abby E 17                 4) Hu, Stella L 18                
                  31.07   1:04.19 (1:04.19)     1:38.23 (34.04)   2:17.31 (1:13.12)
        2:46.76 (29.45)   3:21.95 (1:04.64)     3:49.13 (27.18)     4:18.63 (56.68)
  2 Eastern Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    4:18.87  
     1) Lasto, Mollee E 21              2) Lasto, Megan B 19              
     3) Lasto, Maggie a 19              4) Bielefield, Jessica 21         
                  30.92   1:04.52 (1:04.52)     1:36.65 (32.13)   2:13.86 (1:09.34)
        2:42.85 (28.99)   3:16.73 (1:02.87)     3:46.21 (29.48)   4:18.87 (1:02.14)
  3 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    4:19.56  
     1) Surian, Allison E 20            2) Sweeney, Kenzie E 20           
     3) Klein, Casey 20                 4) Field, Ellie F 18              
                  30.33   1:08.34 (1:08.34)     1:40.83 (32.49)   2:18.40 (1:10.06)
        2:47.72 (29.32)   3:25.71 (1:07.31)     3:51.27 (25.56)     4:19.56 (53.85)
  4 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    4:21.14  
     1) Sullivan, Callie E 18           2) Oppenheim, Catherine 19        
     3) Kolluru, Bharathi K 19          4) Slusarczyk, Emily E 19         
                  30.86   1:04.43 (1:04.43)     1:38.43 (34.00)   2:18.83 (1:14.40)
        2:48.43 (29.60)   3:23.37 (1:04.54)     3:50.79 (27.42)     4:21.14 (57.77)
  5 Eastern Connecticut State Univ-CT  'B'                 NT    4:58.61  
     1) Graves, Elizabeth 18            2) Smith, Lauryn V 20             
     3) Ruschmeier, Tegan N 19          4) Veltheim, Callan 20            
                  35.56   1:16.50 (1:16.50)     1:54.95 (38.45)   2:40.43 (1:23.93)
        3:13.01 (32.58)   3:53.16 (1:12.73)     4:24.12 (30.96)   4:58.61 (1:05.45)
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Babson College-NE  'A'                            3:29.41    3:33.03  
     1) Luu, Kevin 19                   2) Dibbayawan, Lachlan 19         
     3) Damiecki, Alex P 20             4) Huynh, Aaron 18                
                  26.56       55.66 (55.66)     1:23.23 (27.57)     1:55.37 (59.71)
        2:18.30 (22.93)     2:45.46 (50.09)     3:07.57 (22.11)     3:33.03 (47.57)
  2 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    3:35.81  
     1) McKenney, Eamon 18              2) Wronski, Hunter 19             
     3) Olson, Hunter A 21              4) Pasqualucci, Gabe J 22         
                  25.95       54.65 (54.65)     1:22.73 (28.08)   1:54.82 (1:00.17)
        2:19.03 (24.21)     2:47.94 (53.12)     3:10.95 (23.01)     3:35.81 (47.87)
  3 Babson College-NE  'B'                                 NT    3:44.08  
     1) Polakoff, Taras 19              2) Lehneis, Walter C 19           
     3) Chavez, Reid 18                 4) Wellmann, Joe N 18             
                  26.95       56.06 (56.06)     1:25.10 (29.04)   1:57.76 (1:01.70)
        2:22.82 (25.06)     2:53.49 (55.73)     3:16.65 (23.16)     3:44.08 (50.59)
  4 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    3:47.50  
     1) Lyman, Jeff W 18                2) Babuka, John R 20              
     3) Ebersold, William L 21          4) Montanez, Christian 19         
                  27.66       57.83 (57.83)     1:25.92 (28.09)   1:59.28 (1:01.45)
        2:25.11 (25.83)     2:56.60 (57.32)     3:20.39 (23.79)     3:47.50 (50.90)
  5 Roger Williams University-NE  'C'                      NT    3:53.15  
     1) Daniels, Jacob T 18             2) Gallagher, Peter F 20          
     3) Corture, Timur J 18             4) Anderson, David A 18           
                  28.73       59.06 (59.06)     1:28.99 (29.93)   2:04.17 (1:05.11)
        2:30.99 (26.82)     3:02.51 (58.34)     3:25.93 (23.42)     3:53.15 (50.64)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iacovino, Allegra A       19 RWU-NE                    NT   11:43.27  
                  30.07     1:02.99 (32.92)     1:37.02 (34.03)     2:11.73 (34.71)
        2:46.88 (35.15)     3:22.36 (35.48)     3:58.08 (35.72)     4:33.85 (35.77)
        5:09.94 (36.09)     5:45.91 (35.97)     6:21.99 (36.08)     6:58.27 (36.28)
        7:34.13 (35.86)     8:10.13 (36.00)     8:45.94 (35.81)     9:22.13 (36.19)
        9:58.29 (36.16)    10:33.88 (35.59)    11:09.14 (35.26)    11:43.27 (34.13)
  2 Joyce, Fiona              18 RWU-NE                    NT   11:47.80  
                  32.05     1:06.40 (34.35)     1:40.84 (34.44)     2:15.84 (35.00)
        2:51.09 (35.25)     3:26.92 (35.83)     4:02.79 (35.87)     4:38.87 (36.08)
        5:15.10 (36.23)     5:51.24 (36.14)     6:27.62 (36.38)     7:03.67 (36.05)
        7:39.91 (36.24)     8:15.61 (35.70)     8:51.77 (36.16)     9:27.30 (35.53)
       10:02.79 (35.49)    10:38.19 (35.40)    11:14.00 (35.81)    11:47.80 (33.80)
  3 Ferrara, Julia            19 Babson-NE           11:53.91   12:11.33  
                  30.81     1:05.54 (34.73)     1:41.29 (35.75)     2:17.78 (36.49)
        2:54.83 (37.05)     3:31.15 (36.32)     4:07.60 (36.45)     4:44.56 (36.96)
        5:22.50 (37.94)     5:59.26 (36.76)     6:37.24 (37.98)     7:15.03 (37.79)
        7:52.94 (37.91)     8:30.08 (37.14)     9:07.34 (37.26)     9:45.06 (37.72)
       10:21.97 (36.91)    10:58.49 (36.52)    11:35.62 (37.13)    12:11.33 (35.71)
  4 Orive, Katina K           21 Babson-NE           12:19.10   12:23.99  
                  32.84     1:08.41 (35.57)     1:45.17 (36.76)     2:22.10 (36.93)
        2:59.33 (37.23)     3:36.84 (37.51)     4:14.30 (37.46)     4:51.86 (37.56)
        5:29.74 (37.88)     6:07.43 (37.69)     6:44.69 (37.26)     7:22.84 (38.15)
        8:00.25 (37.41)     8:38.25 (38.00)     9:16.34 (38.09)     9:53.95 (37.61)
       10:31.60 (37.65)    11:09.21 (37.61)    11:47.47 (38.26)    12:23.99 (36.52)
  5 Bielefield, Jessica       21 E. Connecticut-CT   12:23.59   12:45.55  
                  33.67     1:11.22 (37.55)     1:49.99 (38.77)     2:28.79 (38.80)
        3:08.00 (39.21)     3:46.69 (38.69)     4:25.33 (38.64)     5:03.90 (38.57)
        5:42.04 (38.14)     6:20.22 (38.18)     6:58.54 (38.32)     7:37.05 (38.51)
        8:15.62 (38.57)     8:53.95 (38.33)     9:32.81 (38.86)    10:11.95 (39.14)
       10:50.67 (38.72)    11:29.57 (38.90)    12:08.25 (38.68)    12:45.55 (37.30)
  6 Conquest, Emma r          18 E. Connecticut-CT   13:18.99   13:49.72  
                  36.96     1:17.98 (41.02)     1:59.48 (41.50)     2:41.21 (41.73)
        3:22.92 (41.71)     4:04.33 (41.41)     4:46.17 (41.84)     5:28.49 (42.32)
        6:09.98 (41.49)     6:51.62 (41.64)     7:34.11 (42.49)     8:15.66 (41.55)
        8:57.44 (41.78)     9:39.73 (42.29)    10:21.57 (41.84)    11:03.47 (41.90)
       11:45.28 (41.81)    12:27.26 (41.98)    13:09.04 (41.78)    13:49.72 (40.68)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schultz, Kirk H           18 RWU-NE                    NT   10:25.73  
                  27.65       58.74 (31.09)     1:30.14 (31.40)     2:01.86 (31.72)
        2:33.65 (31.79)     3:05.64 (31.99)     3:37.75 (32.11)     4:10.10 (32.35)
        4:41.93 (31.83)     5:13.77 (31.84)     5:45.48 (31.71)     6:17.36 (31.88)
        6:48.96 (31.60)     7:20.97 (32.01)     7:52.17 (31.20)     8:23.61 (31.44)
        8:54.67 (31.06)     9:25.68 (31.01)     9:56.14 (30.46)    10:25.73 (29.59)
  2 Wronski, Hunter           19 RWU-NE                    NT   10:30.79  
                  28.31       59.06 (30.75)     1:30.31 (31.25)     2:02.15 (31.84)
        2:34.08 (31.93)     3:06.19 (32.11)     3:38.57 (32.38)     4:10.71 (32.14)
        4:42.98 (32.27)     5:14.86 (31.88)     5:46.69 (31.83)     6:18.53 (31.84)
        6:50.71 (32.18)     7:22.53 (31.82)     7:54.33 (31.80)     8:25.61 (31.28)
        8:56.87 (31.26)     9:28.52 (31.65)    10:00.00 (31.48)    10:30.79 (30.79)
  3 Zito, Ian R               18 RWU-NE                    NT   10:33.53  
                  27.37       57.65 (30.28)     1:29.19 (31.54)     2:01.20 (32.01)
        2:33.22 (32.02)     3:05.56 (32.34)     3:37.32 (31.76)     4:09.60 (32.28)
        4:41.69 (32.09)     5:13.35 (31.66)     5:45.18 (31.83)     6:17.40 (32.22)
        6:49.88 (32.48)     7:22.46 (32.58)     7:54.28 (31.82)     8:26.35 (32.07)
        8:58.61 (32.26)     9:30.60 (31.99)    10:03.04 (32.44)    10:33.53 (30.49)
  4 Lucero, Jack S            20 Babson-NE           10:05.62   10:37.16  
                  28.16       59.13 (30.97)     1:30.73 (31.60)     2:02.65 (31.92)
        2:34.83 (32.18)     3:06.93 (32.10)     3:39.34 (32.41)     4:11.81 (32.47)
        4:44.11 (32.30)     5:16.37 (32.26)     5:48.61 (32.24)     6:20.73 (32.12)
        6:53.18 (32.45)     7:25.40 (32.22)     7:57.52 (32.12)     8:29.75 (32.23)
        9:01.58 (31.83)     9:33.95 (32.37)    10:05.81 (31.86)    10:37.16 (31.35)
  5 O'Brien, Connor           19 Babson-NE           10:29.46   10:51.01  
                  28.51     1:00.39 (31.88)     1:33.32 (32.93)     2:06.39 (33.07)
        2:39.84 (33.45)     3:13.34 (33.50)     3:46.47 (33.13)     4:19.93 (33.46)
        4:52.99 (33.06)     5:26.33 (33.34)     5:58.48 (32.15)     6:31.30 (32.82)
        7:04.27 (32.97)     7:37.39 (33.12)     8:09.84 (32.45)     8:42.17 (32.33)
        9:15.28 (33.11)     9:47.32 (32.04)    10:19.83 (32.51)    10:51.01 (31.18)
  6 Argiro, Jack              18 Babson-NE           10:59.66   11:10.04  
                  29.72     1:02.33 (32.61)     1:35.62 (33.29)     2:09.75 (34.13)
        2:43.52 (33.77)     3:17.72 (34.20)     3:51.73 (34.01)     4:25.82 (34.09)
        4:59.92 (34.10)     5:34.19 (34.27)     6:08.19 (34.00)     6:42.28 (34.09)
        7:16.36 (34.08)     7:50.33 (33.97)     8:23.86 (33.53)     8:57.61 (33.75)
        9:31.22 (33.61)    10:04.90 (33.68)    10:38.02 (33.12)    11:10.04 (32.02)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Field, Ellie F            18 RWU-NE                    NT    2:03.96  
                  29.28     1:01.19 (31.91)     1:33.38 (32.19)     2:03.96 (30.58)
  2 Hu, Stella L              18 Babson-NE            2:04.14    2:04.63  
                  29.20     1:01.05 (31.85)     1:32.99 (31.94)     2:04.63 (31.64)
  3 Surian, Allison E         20 RWU-NE                    NT    2:04.91  
                  29.66     1:01.34 (31.68)     1:33.27 (31.93)     2:04.91 (31.64)
  4 Lasto, Maggie a           19 E. Connecticut-CT    2:05.03    2:09.13  
                  29.72     1:02.25 (32.53)     1:35.60 (33.35)     2:09.13 (33.53)
  5 Bukowski, Jenn            19 RWU-NE                    NT    2:11.96  
                  29.60     1:02.48 (32.88)     1:36.87 (34.39)     2:11.96 (35.09)
  6 Orive, Katina K           21 Babson-NE            2:08.03    2:14.54  
                  29.80     1:02.87 (33.07)     1:38.44 (35.57)     2:14.54 (36.10)
  7 Li, Rachel M              18 Babson-NE            2:24.10    2:24.33  
                  31.79     1:07.53 (35.74)     1:45.39 (37.86)     2:24.33 (38.94)
  8 Conquest, Emma r          18 E. Connecticut-CT    2:24.91    2:34.70  
                  35.60     1:14.98 (39.38)     1:54.98 (40.00)     2:34.70 (39.72)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huynh, Aaron              18 Babson-NE            1:42.57    1:46.65  
                  25.10       52.54 (27.44)     1:20.21 (27.67)     1:46.65 (26.44)
  2 Babuka, John R            20 RWU-NE                    NT    1:48.57  
                  25.12       52.39 (27.27)     1:20.58 (28.19)     1:48.57 (27.99)
  3 Quinn, Conor              20 RWU-NE                    NT    1:49.54  
                  25.62       52.92 (27.30)     1:21.02 (28.10)     1:49.54 (28.52)
  4 Olson, Hunter A           21 RWU-NE                    NT    1:52.31  
                  25.16       53.25 (28.09)     1:22.82 (29.57)     1:52.31 (29.49)
  5 Asuncion-Duong, Aiden     18 Babson-NE            1:55.32    1:55.41  
                  25.94       53.93 (27.99)     1:23.63 (29.70)     1:55.41 (31.78)
 -- Reagan, Andrew T          18 RWU-NE                    NT   X1:53.55  
                  26.33       55.33 (29.00)     1:24.66 (29.33)     1:53.55 (28.89)
 -- McKenzie, Matt S          21 RWU-NE                    NT   X1:56.72  
                  27.21       56.62 (29.41)     1:26.34 (29.72)     1:56.72 (30.38)
 -- Anderson, David A         18 RWU-NE                    NT   X1:58.40  
                  27.32       57.18 (29.86)     1:27.60 (30.42)     1:58.40 (30.80)
 -- Corio, David A            19 RWU-NE                    NT   X2:06.83  
                  27.45       59.26 (31.81)     1:32.43 (33.17)     2:06.83 (34.40)
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasto, Mollee E           21 E. Connecticut-CT      28.97      29.62  
  2 Sullivan, Callie E        18 RWU-NE                    NT      29.77  
  3 Nie, Celine               19 Babson-NE              29.89      30.19  
  4 Klein, Casey              20 RWU-NE                    NT      30.51  
  5 Ayotte, Jen J             20 RWU-NE                    NT      31.15  
  6 Kannally, Shannon M       19 RWU-NE                    NT     x31.99  
  7 Graves, Elizabeth         18 E. Connecticut-CT      34.71      34.57  
  8 Sutton, Autumn N          21 E. Connecticut-CT      36.59      36.72  
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKenney, Eamon           18 RWU-NE                    NT      24.90  
  2 Luu, Kevin                19 Babson-NE              24.68      25.26  
  3 Polakoff, Taras           19 Babson-NE              25.64      26.19  
  4 Lyman, Jeff W             18 RWU-NE                    NT      26.39  
  5 Daniels, Jacob T          18 RWU-NE                    NT      27.26  
  6 Cerny, Mike A             20 Babson-NE              26.60      28.13  
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oppenheim, Catherine      19 RWU-NE                    NT      32.36  
  2 Sweeney, Kenzie E         20 RWU-NE                    NT      32.60  
  3 Youngcourt, Kaley D       19 RWU-NE                    NT      33.62  
  4 Rentovich, Tirza A        20 Babson-NE              32.21      34.50  
  5 Daskalakis, Caroline E    18 Babson-NE              34.42      36.90  
  6 Smith, Lauryn V           20 E. Connecticut-CT      39.57      38.21  
  7 Fournier, Jocelyn E       19 RWU-NE                    NT     x39.11  
  8 Graves, Elizabeth         18 E. Connecticut-CT      39.32      42.38  
  9 Streb, Vanessa            18 E. Connecticut-CT      49.92      49.26  
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoo, Ethan                18 Babson-NE                 NT      27.94  
  2 Dibbayawan, Lachlan       19 Babson-NE                 NT      28.48  
  3 Paul, Andy E              18 RWU-NE                    NT      28.51  
  4 Gallagher, Peter F        20 RWU-NE                    NT      30.27  
  5 Ashby, Michael F          18 RWU-NE                    NT      30.72  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasto, Megan B            19 E. Connecticut-CT    1:03.05    1:01.25  
                  28.89     1:01.25 (32.36)                                        
  2 Peters, Megan L           19 RWU-NE                    NT    1:02.66  
                  29.28     1:02.66 (33.38)                                        
  3 Demoine, Lizzy            19 Babson-NE            1:04.18    1:03.71  
                  28.38     1:03.71 (35.33)                                        
  4 Kolluru, Bharathi K       19 RWU-NE                    NT    1:05.43  
                  30.67     1:05.43 (34.76)                                        
  5 Kannally, Shannon M       19 RWU-NE                    NT    1:08.58  
                  30.84     1:08.58 (37.74)                                        
  6 Hamel, Andrea             18 Babson-NE            1:07.07    1:10.75  
                  31.60     1:10.75 (39.15)                                        
  7 Mitchell, Amanda          19 E. Connecticut-CT    1:12.44    1:12.32  
                  32.37     1:12.32 (39.95)                                        
  8 Ruschmeier, Tegan N       19 E. Connecticut-CT    1:10.36    1:13.95  
                  33.80     1:13.95 (40.15)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Damiecki, Alex P          20 Babson-NE              49.85      50.78  
                  23.42       50.78 (27.36)                                        
  2 Olson, Hunter A           21 RWU-NE                    NT      54.39  
                  25.25       54.39 (29.14)                                        
  3 Chavez, Reid              18 Babson-NE              55.53      55.13  
                  25.59       55.13 (29.54)                                        
  4 Ebersold, William L       21 RWU-NE                    NT      56.61  
                  26.03       56.61 (30.58)                                        
  5 Connors, Liam J           18 RWU-NE                    NT      59.32  
                  27.05       59.32 (32.27)                                        
  6 Asher, Asher              18 Babson-NE            1:01.82    1:02.32  
                  29.39     1:02.32 (32.93)                                        
 -- Reagan, Andrew T          18 RWU-NE                    NT     X57.42  
                  26.90       57.42 (30.52)                                        
 -- Corture, Timur J          18 RWU-NE                    NT     X57.45  
                  26.72       57.45 (30.73)                                        
 -- Babinski, Matt M          18 RWU-NE                    NT     X59.70  
                  27.62       59.70 (32.08)                                        
 -- Miller, Cameron           18 RWU-NE                    NT   X1:02.60  
                  29.75     1:02.60 (32.85)                                        
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Field, Ellie F            18 RWU-NE                    NT      25.79  
  2 Voce, Abby E              17 Babson-NE              24.74      25.82  
  3 Iacovino, Allegra A       19 RWU-NE                    NT      26.52  
  3 Slusarczyk, Emily E       19 RWU-NE                    NT      26.52  
  5 Lasto, Mollee E           21 E. Connecticut-CT      27.46      26.96  
  6 Micucci, Sarah            21 RWU-NE                    NT     x27.63  
  7 Regis, Beatriz M          18 Babson-NE              27.17      27.91  
  8 Li, Rachel M              18 Babson-NE              30.65      29.74  
  9 Sutton, Autumn N          21 E. Connecticut-CT         NT      34.28  
 -- Veltheim, Callan          20 E. Connecticut-CT      30.14     X29.10  
 -- Smith, Lauryn V           20 E. Connecticut-CT      30.78     X29.78  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKenney, Eamon           18 RWU-NE                    NT      22.89  
  2 Sannicandro, Mike A       20 RWU-NE                    NT      22.94  
  3 Montanez, Christian       19 RWU-NE                    NT      23.03  
  4 Wellmann, Joe N           18 Babson-NE              22.92      23.16  
  5 Lehneis, Walter C         19 Babson-NE                 NT      23.24  
  6 Cerny, Mike A             20 Babson-NE              21.98      23.32  
 -- Harkins, Matthew          19 RWU-NE                    NT     X24.85  
 -- Corio, David A            19 RWU-NE                    NT     X25.67  
 -- Babinski, Matt M          18 RWU-NE                    NT     X25.91  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasto, Megan B            19 E. Connecticut-CT      58.27      56.19  
                  27.29       56.19 (28.90)                                        
  2 Voce, Abby E              17 Babson-NE              54.04      56.63  
                  27.52       56.63 (29.11)                                        
  3 Peters, Megan L           19 RWU-NE                    NT      56.89  
                  27.52       56.89 (29.37)                                        
  4 Field, Ellie F            18 RWU-NE                    NT      57.54  
                  27.98       57.54 (29.56)                                        
  5 Slusarczyk, Emily E       19 RWU-NE                    NT      58.08  
                  28.17       58.08 (29.91)                                        
  6 Rentovich, Tirza A        20 Babson-NE              53.64      59.20  
                  27.94       59.20 (31.26)                                        
  7 Regis, Beatriz M          18 Babson-NE              59.39      59.70  
                  28.85       59.70 (30.85)                                        
  8 Bukowski, Jenn            19 RWU-NE                    NT   x1:00.17  
                  28.76     1:00.17 (31.41)                                        
  9 Mitchell, Amanda          19 E. Connecticut-CT         NT    1:03.11  
                  29.95     1:03.11 (33.16)                                        
 10 Veltheim, Callan          20 E. Connecticut-CT    1:05.11    1:05.46  
                  32.03     1:05.46 (33.43)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoo, Ethan                18 Babson-NE              48.62      48.69  
                  23.38       48.69 (25.31)                                        
  2 Pasqualucci, Gabe J       22 RWU-NE                    NT      49.29  
                  24.10       49.29 (25.19)                                        
  3 Babuka, John R            20 RWU-NE                    NT      49.55  
                  24.10       49.55 (25.45)                                        
  4 Wellmann, Joe N           18 Babson-NE              50.34      51.11  
                  24.64       51.11 (26.47)                                        
  5 Asuncion-Duong, Aiden     18 Babson-NE              49.95      51.54  
                  24.68       51.54 (26.86)                                        
  6 Sannicandro, Mike A       20 RWU-NE                    NT      51.55  
                  25.37       51.55 (26.18)                                        
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Surian, Allison E         20 RWU-NE                    NT    1:03.62  
                  30.91     1:03.62 (32.71)                                        
  2 Nie, Celine               19 Babson-NE            1:02.90    1:03.98  
                  31.59     1:03.98 (32.39)                                        
  3 Sullivan, Callie E        18 RWU-NE                    NT    1:04.32  
                  31.12     1:04.32 (33.20)                                        
  4 Lasto, Mollee E           21 E. Connecticut-CT    1:02.11    1:04.66  
                  31.62     1:04.66 (33.04)                                        
  5 Klein, Casey              20 RWU-NE                    NT    1:06.84  
                  32.45     1:06.84 (34.39)                                        
  6 Ayotte, Jen J             20 RWU-NE                    NT   x1:08.12  
                  33.29     1:08.12 (34.83)                                        
  7 Graves, Elizabeth         18 E. Connecticut-CT    1:14.87    1:14.71  
                  35.50     1:14.71 (39.21)                                        
  8 Sutton, Autumn N          21 E. Connecticut-CT    1:20.99    1:20.80  
                  39.16     1:20.80 (41.64)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKenney, Eamon           18 RWU-NE                    NT      54.91  
                  26.80       54.91 (28.11)                                        
  1 Huynh, Aaron              18 Babson-NE              54.53      54.91  
                  27.11       54.91 (27.80)                                        
  3 Olson, Hunter A           21 RWU-NE                    NT      55.00  
                  27.16       55.00 (27.84)                                        
  4 Luu, Kevin                19 Babson-NE              54.37      56.04  
                  27.08       56.04 (28.96)                                        
  5 Polakoff, Taras           19 Babson-NE              53.59      56.58  
                  27.65       56.58 (28.93)                                        
  6 Lyman, Jeff W             18 RWU-NE                    NT      59.18  
                  28.37       59.18 (30.81)                                        
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Kenzie E         20 RWU-NE                    NT    1:11.80  
                  33.86     1:11.80 (37.94)                                        
  2 Demoine, Lizzy            19 Babson-NE            1:10.40    1:12.12  
                  34.12     1:12.12 (38.00)                                        
  3 Oppenheim, Catherine      19 RWU-NE                    NT    1:12.32  
                  34.11     1:12.32 (38.21)                                        
  4 Scheer, Kindra            20 RWU-NE                    NT    1:15.49  
                  35.56     1:15.49 (39.93)                                        
  5 Lasto, Maggie a           19 E. Connecticut-CT    1:18.50    1:15.89  
                  37.19     1:15.89 (38.70)                                        
  6 Ferrara, Julia            19 Babson-NE            1:17.14    1:19.43  
                  36.84     1:19.43 (42.59)                                        
  7 Daskalakis, Caroline E    18 Babson-NE            1:15.27    1:19.84  
                  37.55     1:19.84 (42.29)                                        
  8 Smith, Lauryn V           20 E. Connecticut-CT    1:25.83    1:26.19  
                  39.75     1:26.19 (46.44)                                        
  9 Li, Rachel M              18 Babson-NE                 NT   x1:26.89  
                  41.22     1:26.89 (45.67)                                        
 10 Fournier, Jocelyn E       19 RWU-NE                    NT   x1:27.39  
                  40.70     1:27.39 (46.69)                                        
 11 Streb, Vanessa            18 E. Connecticut-CT    1:53.94    1:47.46  
                  51.00     1:47.46 (56.46)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wronski, Hunter           19 RWU-NE                    NT    1:00.51  
                  28.82     1:00.51 (31.69)                                        
  2 Dibbayawan, Lachlan       19 Babson-NE              59.67    1:01.01  
                  28.65     1:01.01 (32.36)                                        
  3 Paul, Andy E              18 RWU-NE                    NT    1:03.21  
                  29.79     1:03.21 (33.42)                                        
  4 Yoo, Ethan                18 Babson-NE                 NT    1:03.23  
                  29.86     1:03.23 (33.37)                                        
  5 Lehneis, Walter C         19 Babson-NE              59.66    1:04.90  
                  30.63     1:04.90 (34.27)                                        
  6 Ashby, Michael F          18 RWU-NE                    NT    1:09.48  
                  32.13     1:09.48 (37.35)                                        
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hu, Stella L              18 Babson-NE            5:38.38    5:37.21  
                  30.80     1:04.42 (33.62)     1:39.02 (34.60)     2:13.79 (34.77)
        2:48.33 (34.54)     3:22.84 (34.51)     3:56.39 (33.55)     4:29.52 (33.13)
        5:03.55 (34.03)     5:37.21 (33.66)                                        
  2 Joyce, Fiona              18 RWU-NE                    NT    5:43.70  
                  30.93     1:04.17 (33.24)     1:38.29 (34.12)     2:12.75 (34.46)
        2:47.61 (34.86)     3:22.59 (34.98)     3:57.87 (35.28)     4:33.60 (35.73)
        5:09.42 (35.82)     5:43.70 (34.28)                                        
  3 Iacovino, Allegra A       19 RWU-NE                    NT    5:46.50  
                  29.37     1:01.97 (32.60)     1:36.04 (34.07)     2:10.97 (34.93)
        2:46.61 (35.64)     3:22.11 (35.50)     3:58.54 (36.43)     4:35.24 (36.70)
        5:11.65 (36.41)     5:46.50 (34.85)                                        
  4 Orive, Katina K           21 Babson-NE            5:52.45    6:12.77  
                  32.12     1:08.42 (36.30)     1:46.13 (37.71)     2:24.13 (38.00)
        3:02.28 (38.15)     3:39.99 (37.71)     4:18.07 (38.08)     4:56.64 (38.57)
        5:35.42 (38.78)     6:12.77 (37.35)                                        
  5 Bielefield, Jessica       21 E. Connecticut-CT    5:55.70    6:23.42  
                  34.16     1:13.37 (39.21)     1:52.89 (39.52)     2:31.92 (39.03)
        3:10.79 (38.87)     3:50.38 (39.59)     4:29.35 (38.97)     5:07.94 (38.59)
        5:46.57 (38.63)     6:23.42 (36.85)                                        
  6 Conquest, Emma r          18 E. Connecticut-CT    6:28.01    6:44.79  
                  35.68     1:16.49 (40.81)     1:57.82 (41.33)     2:38.96 (41.14)
        3:20.17 (41.21)     4:01.63 (41.46)     4:43.06 (41.43)     5:24.41 (41.35)
        6:05.86 (41.45)     6:44.79 (38.93)                                        
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schultz, Kirk H           18 RWU-NE                    NT    5:00.14  
                  26.23       55.72 (29.49)     1:25.70 (29.98)     1:55.98 (30.28)
        2:26.55 (30.57)     2:57.86 (31.31)     3:29.11 (31.25)     4:00.08 (30.97)
        4:30.51 (30.43)     5:00.14 (29.63)                                        
  2 Lucero, Jack S            20 Babson-NE            4:42.31    5:03.90  
                  27.65       57.87 (30.22)     1:28.57 (30.70)     1:59.67 (31.10)
        2:30.48 (30.81)     3:01.78 (31.30)     3:32.74 (30.96)     4:03.86 (31.12)
        4:33.32 (29.46)     5:03.90 (30.58)                                        
  3 Zito, Ian R               18 RWU-NE                    NT    5:05.64  
                  27.19       57.08 (29.89)     1:28.21 (31.13)     1:59.87 (31.66)
        2:30.95 (31.08)     3:02.31 (31.36)     3:33.59 (31.28)     4:04.64 (31.05)
        4:36.07 (31.43)     5:05.64 (29.57)                                        
  4 Lyman, Jeff W             18 RWU-NE                    NT    5:12.98  
                  27.55       58.14 (30.59)     1:30.25 (32.11)     2:02.83 (32.58)
        2:35.59 (32.76)     3:08.12 (32.53)     3:40.48 (32.36)     4:12.40 (31.92)
        4:44.44 (32.04)     5:12.98 (28.54)                                        
  5 O'Brien, Connor           19 Babson-NE            4:53.38    5:14.09  
                  26.68       56.49 (29.81)     1:28.85 (32.36)     2:01.59 (32.74)
        2:34.99 (33.40)     3:07.54 (32.55)     3:39.38 (31.84)     4:11.05 (31.67)
        4:42.90 (31.85)     5:14.09 (31.19)                                        
  6 Argiro, Jack              18 Babson-NE            5:19.35    5:25.53  
                  29.12     1:01.31 (32.19)     1:34.46 (33.15)     2:07.57 (33.11)
        2:40.96 (33.39)     3:14.46 (33.50)     3:47.87 (33.41)     4:20.97 (33.10)
        4:53.75 (32.78)     5:25.53 (31.78)                                        
 
Event 23  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Demoine, Lizzy            19 Babson-NE              27.74      28.08  
  2 Kolluru, Bharathi K       19 RWU-NE                    NT      29.64  
  3 Klein, Casey              20 RWU-NE                    NT      29.98  
  4 Mitchell, Amanda          19 E. Connecticut-CT      30.35      30.29  
  5 Slusarczyk, Emily E       19 RWU-NE                    NT      30.31  
  6 Oppenheim, Catherine      19 RWU-NE                    NT     x30.33  
  7 Hamel, Andrea             18 Babson-NE              29.41      30.81  
  8 Veltheim, Callan          20 E. Connecticut-CT      33.43      32.65  
  9 Ruschmeier, Tegan N       19 E. Connecticut-CT      32.40      33.65  
 10 Streb, Vanessa            18 E. Connecticut-CT      52.19     x48.68  
 
Event 24  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Damiecki, Alex P          20 Babson-NE              23.06      23.12  
  2 Pasqualucci, Gabe J       22 RWU-NE                    NT      24.21  
  3 Montanez, Christian       19 RWU-NE                    NT      24.48  
  4 Cerny, Mike A             20 Babson-NE              24.99      25.52  
  5 Corture, Timur J          18 RWU-NE                    NT      26.13  
  6 Asher, Asher              18 Babson-NE                 NT      28.21  
 -- Daniels, Jacob T          18 RWU-NE                    NT     X26.79  
 -- Babinski, Matt M          18 RWU-NE                    NT     X27.16  
 -- Miller, Cameron           18 RWU-NE                    NT     X27.54  
 
Event 25  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasto, Megan B            19 E. Connecticut-CT    2:12.72    2:17.98  
                  30.01     1:05.96 (35.95)     1:45.60 (39.64)     2:17.98 (32.38)
  2 Lasto, Maggie a           19 E. Connecticut-CT    2:26.59    2:22.03  
                  30.92     1:06.94 (36.02)     1:50.13 (43.19)     2:22.03 (31.90)
  3 Youngcourt, Kaley D       19 RWU-NE                    NT    2:23.39  
                  29.90     1:07.42 (37.52)     1:48.79 (41.37)     2:23.39 (34.60)
  4 Surian, Allison E         20 RWU-NE                    NT    2:24.75  
                  30.18     1:05.66 (35.48)     1:51.57 (45.91)     2:24.75 (33.18)
  5 Ayotte, Jen J             20 RWU-NE                    NT    2:27.34  
                  31.55     1:09.53 (37.98)     1:52.61 (43.08)     2:27.34 (34.73)
  6 Sullivan, Callie E        18 RWU-NE                    NT   x2:28.65  
                  30.84     1:06.31 (35.47)     1:53.89 (47.58)     2:28.65 (34.76)
  7 Ferrara, Julia            19 Babson-NE            2:25.65    2:31.04  
                  31.87     1:13.31 (41.44)     1:55.85 (42.54)     2:31.04 (35.19)
  8 Daskalakis, Caroline E    18 Babson-NE            2:33.39    2:37.96  
                  34.88     1:16.72 (41.84)     2:00.91 (44.19)     2:37.96 (37.05)
  9 Veltheim, Callan          20 E. Connecticut-CT    2:44.61    2:44.24  
                  34.93     1:16.88 (41.95)     2:08.60 (51.72)     2:44.24 (35.64)
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Damiecki, Alex P          20 Babson-NE            1:58.59    1:59.49  
                  25.41       57.03 (31.62)     1:31.27 (34.24)     1:59.49 (28.22)
  2 Lehneis, Walter C         19 Babson-NE            2:02.38    2:04.32  
                  26.81     1:00.11 (33.30)     1:36.27 (36.16)     2:04.32 (28.05)
  3 Reagan, Andrew T          18 RWU-NE                    NT    2:05.02  
                  26.90       59.17 (32.27)     1:36.23 (37.06)     2:05.02 (28.79)
  4 Wronski, Hunter           19 RWU-NE                    NT    2:05.20  
                  26.85     1:01.27 (34.42)     1:37.23 (35.96)     2:05.20 (27.97)
  5 Chavez, Reid              18 Babson-NE            2:07.48    2:07.51  
                  26.61       59.15 (32.54)     1:37.64 (38.49)     2:07.51 (29.87)
  6 McKenzie, Matt S          21 RWU-NE                    NT    2:12.72  
                  29.29     1:02.76 (33.47)     1:41.36 (38.60)     2:12.72 (31.36)
 
Event 27  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Babson College-NE  'A'                            3:41.44    3:51.45  
     1) Hu, Stella L 18                 2) Nie, Celine 19                 
     3) Orive, Katina K 21              4) Voce, Abby E 17                
                  27.64       56.62 (56.62)     1:24.08 (27.46)     1:54.52 (57.90)
        2:23.24 (28.72)     2:54.38 (59.86)     3:21.47 (27.09)     3:51.45 (57.07)
  2 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    3:55.89  
     1) Kolluru, Bharathi K 19          2) Peters, Megan L 19             
     3) Youngcourt, Kaley D 19          4) Iacovino, Allegra A 19         
                  27.91       58.14 (58.14)     1:26.05 (27.91)     1:56.71 (58.57)
        2:24.93 (28.22)   2:57.02 (1:00.31)     3:24.58 (27.56)     3:55.89 (58.87)
  3 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    4:04.65  
     1) Hinton, Natalie 18              2) Joyce, Fiona 18                
     3) Callahan, Erin H 20             4) Kannally, Shannon M 19         
                  28.69       59.49 (59.49)     1:29.35 (29.86)   2:01.34 (1:01.85)
        2:30.30 (28.96)   3:02.93 (1:01.59)     3:32.23 (29.30)   4:04.65 (1:01.72)
  4 Babson College-NE  'B'                                 NT    4:10.57  
     1) Hamel, Andrea 18                2) Regis, Beatriz M 18            
     3) Li, Rachel M 18                 4) Rentovich, Tirza A 20          
                  29.24   1:00.95 (1:00.95)     1:30.10 (29.15)   2:01.61 (1:00.66)
        2:32.82 (31.21)   3:37.88 (1:36.27)     4:10.57 (32.69)     4:10.57 (32.69)
  5 Eastern Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    4:28.31  
     1) Mitchell, Amanda 19             2) Ruschmeier, Tegan N 19         
     3) Smith, Lauryn V 20              4) Bielefield, Jessica 21         
                  29.53   1:02.77 (1:02.77)     1:35.20 (32.43)   2:11.67 (1:08.90)
        2:43.84 (32.17)   3:21.00 (1:09.33)     3:52.53 (31.53)   4:28.31 (1:07.31)
 
Event 28  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Babson College-NE  'A'                            3:10.82    3:14.38  
     1) Yoo, Ethan 18                   2) Dibbayawan, Lachlan 19         
     3) Asuncion-Duong, Aiden 18        4) Huynh, Aaron 18                
                  23.53       48.60 (48.60)     1:11.95 (23.35)     1:37.48 (48.88)
        2:00.98 (23.50)     2:27.35 (49.87)     2:49.63 (22.28)     3:14.38 (47.03)
  2 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    3:14.58  
     1) Babuka, John R 20               2) Montanez, Christian 19         
     3) Quinn, Conor 20                 4) Pasqualucci, Gabe J 22         
                  23.72       48.89 (48.89)     1:11.94 (23.05)     1:38.43 (49.54)
        2:01.55 (23.12)     2:26.88 (48.45)     2:49.92 (23.04)     3:14.58 (47.70)
  3 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    3:19.18  
     1) Schultz, Kirk H 18              2) Ebersold, William L 21         
     3) Anderson, David A 18            4) Sannicandro, Mike A 20         
                  24.19       50.20 (50.20)     1:14.01 (23.81)     1:40.27 (50.07)
        2:03.63 (23.36)     2:30.23 (49.96)     2:53.53 (23.30)     3:19.18 (48.95)
  4 Babson College-NE  'B'                                 NT    3:20.73  
     1) Polakoff, Taras 19              2) Luu, Kevin 19                  
     3) Wellmann, Joe N 18              4) Cerny, Mike A 20               
                  24.23       51.06 (51.06)     1:14.68 (23.62)     1:41.34 (50.28)
        2:04.70 (23.36)     2:30.91 (49.57)     2:53.74 (22.83)     3:20.73 (49.82)
  5 Roger Williams University-NE  'C'                      NT   x3:30.49  
     1) Paul, Andy E 18                 2) Zito, Ian R 18                 
     3) Ashby, Michael F 18             4) Connors, Liam J 18             
                  24.78       52.26 (52.26)     1:16.31 (24.05)     1:43.25 (50.99)
        2:07.85 (24.60)     2:35.56 (52.31)     3:01.45 (25.89)     3:30.49 (54.93)